کارشناس رسمی دادگستری رشته لوازم خانگی و اداری ، لوازم صوتی و تصویری خانگی را شرح می دهد.

کارشناس رسمی دادگستری رشته لوازم خانگی و اداری ، لوازم صوتی و تصویری خانگی را شرح می دهد.

 در این مقاله شما را با مهم ترین لوازم صوتی و تصویری منزل که به آن احتیاج دارید آشنا می کنیم.

تلویزیون :

تلویزیون از مهم ترین وسایل صوتی و تصویری ست که در هر منزل باید وجود داشته باشد. تلویزیون از نظر تابش نور به سه دسته Led (ال ای دی) ، Plasma (پلاسما) و  )Lcdال سی دی( تقسیم می شود. از جمله نسل های جدید تلویزیون ها می توان  )Oledاُ ال ای دی(، Uhd (یو اچ دی) و تلویزیون های سه بعدی را نام برد. تلویزیون ها از نظر کیفیت تصویر دو دسته هستند که این دو دسته عبارت اند از: تلویزیون های ) k4فُور کِی ( و full hd (فول اچ دی).

بهتر است قبل از خرید هر محصول، در مورد بهترین مارک و برند آن محصول بدانیم تا درصد اشتباه را به حداقل برسانیم. از مهمترین مارک های تلویزیون می توان به برند Lg (ال جی) ، Samsung (سامسونگ) و Sony (سونی) اشاره کرد. می توان گفت این سه برند در صنعت ساخت تلویزیون پیشتاز و رقیب یکدیگر هستند.

پس از این سه ، از دیگر مارک های خوب تلویزیون می توان به  )Sharpشارپ( ، )Philipsفیلیپس(،   )Toshibaتوشیبا( وPanasonic )پاناسونیک( اشاره کرد.

سینمای خانگی و ساندبار :

سینمای خانگی و ساندبار از دیگر لوازم صوتی ، تصویری خانگی است. ساندبار در واقع وسیله ای است که جلو یا کنار تلویزیون قرار می گیرد تا پخش صدا را بهتر و بلندتر کند و در واقع مانند اسپیکر عمل می کند، با این تفاوت که تن صدا در آن نسبت به اسپیکر بسیار بیشتر است. در واقع این دستگاه مانند استودیوست . می توان گفت از بهترین مارک های موجود ساند بار  )Samsungسامسونگ( ، Lg (ال جی) و Sony (سونی) است. از دیگر مارک هایی که در درجه دوم اهمیت قرار دارد، می توان  )Panasonicپاناسونیک( را نام برد.

گوشی موبایل :

گوشی موبایل با سیستم عامل های مختلفی وجود دارد. پیش از این سیستم عامل گوشی ها جار یا جاوا بود، اما امروزه گوشی های هوشمند با سیستم عامل های ویندوز و اندروید در اختیار کاربران قرار می گیرند. امروزه گوشی ها علاوه بر انجام تماس های مخابراتی و پیام کوتاه، عکاسی و فیلم برداری، سرچ در اینترنت و ارتباط با دوستان به صورت مجازی و آشنا شدن با انسان های دیگر در نقاط مختلف را با انواع شبکه های اجتماعی بسیار راحت تر کرده است .

یکی از بهترین مارک های گوشی موبایل Iphone )آیفون( است. از دیگر مارک های برتر گوشی تلفن همراه می توان به  )Samsungسامسونگ( ، )Sonyسونی( و  )Htcاچ تی سی( اشاره کرد. گوشی های )Huaweiهواوی( نیز امروزه یکی از رقیبان درجه یک در بین برندهای گوشی است. این مارک ساخت چین است به تازگی مدل های سطح بالایی تولید کرده که قابل رقابت با بهترین برندهای تجاری در عرصه ی گوشی تلفن همراه است.

گیرنده های صوتی و تصویری :

گیرنده های صوتی و تصویری برای دریافت محتوای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد . هر چند تلویزیون های جدید نیازی به این گیرنده ها ندارند اما اگر از مدل های قدیمی تلویزیون استفاده می کنید به آنها احتیاج خواهید داشت. برندهای عرضه کننده آن )Panasonicپاناسونیک (،Lg )ال جی( و .. می باشد.

سیستم صوتی :

سیستم های صوتی خانگی نیز کاربردهای متفاوتی دارد می تواند نقش پخش موزیک داشته باشد یا علاوه بر آن به تلویزیون اضافه شده و کیفیت صدای بهتری برایتان فراهم آورد. این سیستم ها نیز با برندهای مختلفی همچون Panasonic (پاناسونیک ) و  )Sonyسونی( به بازار عرضه می شود.

دوربین دیجیتال خانگی :

این روزها علاقه به ثبت لحظات و خاطرات در میان همه افراد جامعه ، بیشتر و بیشتر شده است. دوربین های دیجیتال خانگی با کیفیت و قیمت های متفاوت و توسط برندهایی همچون  )Sonyسونی( ، Fuji (فوجی) ، Canon(کانن) و.. تولید و وارد بازار می شوند .

 

جهت دریافت مشاوره ، طرح و پیگیری مسائل مربوط به لوازم برقی خانگی با کارشناس رسمی دادگستری لوازم خانگی و اداری تماس بگیرید.